აირჩიეთ/მონიშნეთ დაწყების თარიღი!
გამოხმაურება
მარიამ ხელაძე მხოლოდ 1 თვეა, რაც იოგას სახლში დავდივარ. თვის პირველ ნახევარში მხოლოდ ერთი რამის თქმა შემეძლო - სიტყვები არ მყოფნის, ისეთი მაგარია! უბრალოდ ზუსტად ვერ ვამბობდი, რა იყო მაგარი, იმდენად ბევრი ცვლილება დაიწყო ჩემში (ორგანიზმშიც და განწყობაშიც) ეხლა უკვე ნელნელა ვხვდები, რომ სხეული თავისუფლდება დაძაბულობისგან, არაფერი აღარ მაწუხებს, ზოგადად ვარ უფრო მოტივირებული და აქტიური, თითქოს უფრო მშვიდიც გავხდი :) ყველაზე მნიშვნელოვანი ჩემთვის საკუთარ პროგრესზე დაკვირვებაა, როცა ტკივილის და სიხარულის შეძახილი ერთია - მემგონი გამომივიდა! და გამომივიდა ნიშნავს კიდევ ერთ ნაბიჯს ჯანმრთელობისკენ. მადლობა ჩემს ინსტრუქტორებს ქეთის, ნინოს და გიორგის :)
ნატალია ალთუნაშვილი ეს შთაბეჭდილების გაზიარება არ არის, უფრო შეგრძნებებია, რომლის გადმოცემაც საკმაოდ რთულია, თუმცა შევეცდები მოგიყვეთ ყველა იმ სიკეთის შესახებ რაც იოგა სახლში დაგხვდებათ. ორი წელი შესრულდება რაც ჯგუფს შევუერთდი, ჩემი ტრენერები თვალებ-ციმციმა უსაყვარლესი გოგო მარიამ ხელაძე და სიცოცხლის მოყვარული არაჩვეულებრივი ვერა სხირტლაძე. მათთან თუნდაც უბრალოდ ურთიერთობით დავეუფლე უნარ-ჩვევებს, რომლებიც ბევრი სიძნელის დაძლევაში დამეხმარა. ძლიერი სხეული, დაბალანსებული გონება და სულიერი სიმშვიდე, რეალობაში რომელშიც ჩვენ ვცხოვრობთ დიდი ფუფუნებაა 🤷‍♀️ ამის მიღწევა ნამდვილად არ არის ადვილი, რაგინდ ძლიერ ადამიანად მოიზრებოდე, მე… ჩვენ… მივაგენი გზას და ვურჩევ ყველას განურჩევლად ემოციური მდგომარეობისა ❤️ მერწმუნეთ ყველა თავად დარწმუნდებით ამოუწურავ შესაძლებლობებში. იოგას სახლში გახდები საკუთარი თავის საუკეთესო ვერსია 🫶🫶🫶
ნინო რევიშვილი რამდენიმე თვეა რაც მივედი იოგას სახლში. მიზანი იყო ჯანმრთელობის გაუმჯობესება და სხეულის გაჯანსაღება. ვთვლი რომ სწორ არჩევანი გავაკეთე. დიდი მიღწევები ჯერ არ მაქვს მაგრამ პატარა შედეგებიც ჩემთვის დიდი სტიმულის მომცემია. მადლობა გიორგი ბერძენიშვილს ყურადღებისა და პროფესიონალიზმისთვის.